TZ: Hnutí PRAHA 7 SOBĚ zahájilo v Praze 7 kampaň, vymezuje se proti předraženým zakázkám

 

Plán na radnici za miliardu, rekonstrukce Ortenova náměstí za 42 milionů, půjčení 36 počítačů s tiskárnou na dva dny voleb za 240 tisíc korun, kácení jednoho  stromu nad školkou za stejnou cenu 240 tisíc korun - to jsou důvody, kvůli kterým se hnutí PRAHA 7 SOBĚ vymezuje také proti předraženým zakázkám v Praze 7.

"Radnici za miliardu jsme zarazili referendem v Praze 7 za nepředraženou radnici a ušetřili minimálně 500 milionů" říká lídr PRAHA 7 SOBĚ a autor zmíněného referenda, učitel Jan Čižinský a dodává: "Jsme přesvědčeni, že jsme schopni oproti současnému stavu ušetřit třetinu nákladů na nejrůznější zakázky Městské části Praha 7. V případě Ortenova náměstí jsme našli položky předražené i osmkrát či desetkrát, ohledně počítačů na volby jsme rovnou starostovi Ječménkovi poslali pro podzimní volby nabídku, že je  raději  zajistíme neziskově sami a bude to stát maximálně 40 tisíc korun. A reálná cena kácení stromu nad školkou? Ta je 60 - 70 tisíc, tedy čtvrtina toho, co za to chce ODS a ČSSD zaplatit."

Recept je jednoduchý - zveřejňování poptávkových řízení a zakázek malého rozsahu na internetu ještě před tím, než se zakázka objedná. Tomu se ale současná koalice ODS a ČSSD brání zuby nehty. V příloze jsou billboardy, které nyní v Praze 7 visí (billboardy jsou nyní levné - kampaň je financována z transparetního účtu - https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2400336020)

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET

Praha 7 Sobě vedla jen takovou kampaň, na kterou jí občané přispěli. Prohlédněte si náš transparentní účet 2400336020/2010. Děkujeme!

KONTAKTY

Jan Čižinský
+420 774 828 345
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.facebook.com/praha7sobe