Tisková zpráva 12. února 2014

TZ 12. února 2014: PRAHA 7 SOBĚ hlásí: „Začínáme sbírat podpisy, abychom mohli kandidovat v podzimních komunálních volbách.“

Úkol zlepšit Prahu 7 na sebe vzal tým kolem Jana Čižinského a Hany Třeštíkové. Učitel Jan Čižinský vešel do povědomí sousedů v Praze 7 tím, že stál v čele Referenda v Praze 7 za nepředraženou radnici, které Praze 7 ušetřilo 500 milionů korun. Filmová producentka Hana Třeštíková se zastala seniorů před nepoctivými obchodníky, jako spoluautorka filmu Šmejdi, a v Praze 7 organizuje kulturní a sousedské akce.

„Začínáme sbírat podpisy“ říká Jan Čižinský. Na otázky, zda je úspěch ve volbách reálný odpovídá: „V Praze – Tróji se to hnutí Trójský kůň podařilo. Jaké má PRAHA 7 SOBĚ šance poznáme podle toho, kolik nasbíráme podpisů.“ Aby mohlo hnutí PRAHA 7 SOBĚ kandidovat, musí totiž získat podpisy 7 % občanů Prahy 7. Velkým tématem je v těchto dnech znovu radnice Prahy 7. „Pan starosta Ječmének se nyní snaží obejít výsledky referenda tím, že vybírá „dočasné řešení“. Již na to vyčlenil půl milionu korun. To ale nedovolíme. Soudně vynutíme respekt k závazným rozhodnutím našeho referenda. Jako zmocněnec referenda si to beru na starosti.“ ujišťuje Čižinský.

„Nabízíme skutečnou změnu, nikdo z nás nemá nic společného se současným zastupitelstvem“ říká Hana Třeštíková, která se podivuje nad tím, že nejnovější výdaj na „kulturu“ je v pojetí ODS a ČSSD 420 tisíc korun na galavečer Prahy 7 v Parkhotelu, hrazený z financí na kulturu. „Lidé mi píší, že konečně mají v Praze 7 koho volit“ usmívá se Třeštíková.

„Praha 7 si nemůže dovolit další rozpočty, o kterých místostarosta za ODS Kaštovský společně s ČSSD a KSČM prohlašuje, že jsou vyrovnané“ upozorňuje Kamil Vavřinec Mareš. Za posledních pět let měla Praha 7 schodky ve výši stovky či stovek milionů korun za každý rok a ty hradila z úspor z minulých let. A ještě se chlubila, že rozpočet je vyrovnaný.

Petici je možné podepsat na podpisových místech, které jsou uvedeny na www.praha7sobe.cz.

 

Další informace: Jan Čižinský, 774 828 345, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , www.praha7sobe.cz, www.facebook.com/praha7sobe

TRANSPARENTNÍ ÚČET

Praha 7 Sobě vedla jen takovou kampaň, na kterou jí občané přispěli. Prohlédněte si náš transparentní účet 2400336020/2010. Děkujeme!

KONTAKTY

Jan Čižinský
+420 774 828 345
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.facebook.com/praha7sobe