Jak na stěhování?

Nejen před volbami bychom rádi upozornili, že v Praze 7 bydlí celá řada lidí, která zde nemá trvalé bydliště. Bohužel tímto trpí i rozpočet naší městské části. Peníze přidělované samosprávním celkům se vypočítávají na základě počtu obyvatel s trvalým pobytem. Vynakládané peníze například na úklid však samozřejmě rostou s počtem uživatelů veřejných prostor.

Bydlíte tu? Chcete se přihlásit k trvalému pobytu? Podívejte se na tento leták!

TZ: PRAHA 7 SOBĚ hlásí: Dnes podáváme kandidátku. Máme dostatečnou podporu. Pokud získaných 3 900 podpisů přetavíme na hlasy voličů, dostaneme v Praze 7, v závislosti na volební účasti, mezi 30 – 40% hlasů.

TZ: PRAHA 7 SOBĚ hlásí: Dnes podáváme kandidátku. Máme dostatečnou podporu. Pokud získaných 3 900 podpisů přetavíme na hlasy voličů, dostaneme v Praze 7, v závislosti na volební účasti, mezi 30 – 40% hlasů.

dekujeme

Sdružení nezávislých kandidátů PRAHA 7 SOBĚ sesbíralo v uplynulých týdnech 3 900 podpisů občanů Prahy 7. Zákonem požadovaný sedmiprocentní limit nutný pro účast v komunálních volbách překročilo téměř dvojnásobně. Dnes podává kandidátku na Úřad Městské části Praha 7.

Sběr podpisů se podařil i přes šikanu ze strany místních úřadů, které v rozporu s petičním zákonem udělily lídrovi kandidátky a známému organizátorovi referenda za nepředraženou radnici Janu Čižinskému pokutu za zábor veřejného prostranství.

„Děkujeme všem za pomoc. Pokud se nám podaří proměnit podpisy voličů za hlasy u voleb, může PRAHA 7 SOBĚ očekávat v závislosti na volební účasti volební výsledek mezi 30 – 40%. PRAHA 7 SOBĚ má tedy reálnou šanci zajistit změnu k lepšímu na radnici Prahy 7,“ uvádí kandidát na starostu Jan Čižinský a dodává:„Jsme skupina lidí, kterým na Praze 7 skutečně záleží a kteří již pro Prahu 7 něco udělali.“

Druhá na kandidátce je filmová producentka Hana Třeštíková, spoluautorka filmu Šmejdi, kterým se zastala seniorů před nepoctivými prodejci. Třetí je vysokoškolský učitel Richard Biegel, člen iniciativy Letná sobě!,který se věnuje architektuře a rozvoji Prahy 7. 

Další informace: Jan Čižinský , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; seznam kandidátů je přiložen níže. Odkaz na informace o kandidátech je zde:http://www.praha7sobe.cz/index.php/nasi-lide, Posílám také profilovku na facebook,  pokud byste chtěli použít. Díky!

1. Mgr. Jan Čižinský; učitel, hlavní organizátor úspěšného referenda v Praze 7 za nepředraženou radnici, držitel protikorupční ceny Bílá lilie

2. MgA. Hana Třeštíková; filmová producentka, spoluautorka filmu Šmejdi, organizátorka kulturních a sousedských akcí

3. PhDr. Richard Biegel, Ph.D.; historik umění, vysokoškolský pedagog, člen iniciativy Letná sobě!, člen přípravného výboru Referenda za nepředraženou radnici

4. Ing. Kamil Vavřinec Mareš; jaderný chemik, doktorand, organizátor internetových přenosů jednání zastupitelstva Městské části Praha 7

5. Ing. arch. Kateřina Vídenová; architektka, členka iniciativy Letná sobě!

6. Pavel Vyhnánek, M. A.; ekonom, zakladatel iniciativy Praha 7 dětem usilující o dostatek míst ve školkách

7. Pavel Zelenka; grafický designér, autor petice proti kácení platanu v Kostelní ulici a za řádnou péči o stromy

8. Ing. Aleš Navrátil; ekonom

9. Ing. Jakob Hurrle; specialista na sociální politiku, člen přípravného výboru Referenda za nepředraženou radnici

10. Ing. Karel Štolc, CSc.; biolog, odborník na městskou zeleň

11. Hana Holubkovová; studentka Právnické fakulty Univerzity Karlovy

12. PhDr. Ing. arch Lenka Burgerová; urbanistka

13. Pavel Škarecký; obchodní zástupce

14. Mgr. Linda Sokačová; socioložka, specialistka na sociální problematiku

15. Pavel Smetáček; hudebník a diplomat

16. Ivan Smetáček; hudebník

17. Mgr. Ondřej Marek; učitel, člen iniciativy Holešovice sobě, úspěšný obhájce zájmů občanů ohrožených velikostí plánované stavby na rohu Jateční, Tusarovy a Komunardů,

18. Tereza Venkrbcová; studentka

19. MgA. Jana Vahalíková; grafická designérka

20. Petr Havlín; hudebník, zástupce majitelů bytů v domech stojících na pozemcích MČ Praha 7

21. MUDr. Daniela Humlová; lékařka

22. Lukáš Petrusek; student

23. MgA. Roman Horák; pedagog HAMU, herec, zdravotní klaun

24. PhDr et Mgr. Kryštof Kozák, Ph. D.; vysokoškolský pedagog, autor deskových her, amerikanista

25. Jiří Štěpán; nakladatel, autor mapy Prahy 7

26. Pavel Prouza; reklamní textař

27. MgA.Veronika Musilová; překladatelka, dramaturgyně, studentka

28. Ing. Vojtěch Janoušek; ekonom

29. MgA. Silvie Ježková; klavíristka, organizátorka akcí rodinného centra

N/A

TZ: Hnutí PRAHA 7 SOBĚ zahájilo v Praze 7 kampaň, vymezuje se proti předraženým zakázkám

 

Plán na radnici za miliardu, rekonstrukce Ortenova náměstí za 42 milionů, půjčení 36 počítačů s tiskárnou na dva dny voleb za 240 tisíc korun, kácení jednoho  stromu nad školkou za stejnou cenu 240 tisíc korun - to jsou důvody, kvůli kterým se hnutí PRAHA 7 SOBĚ vymezuje také proti předraženým zakázkám v Praze 7.

"Radnici za miliardu jsme zarazili referendem v Praze 7 za nepředraženou radnici a ušetřili minimálně 500 milionů" říká lídr PRAHA 7 SOBĚ a autor zmíněného referenda, učitel Jan Čižinský a dodává: "Jsme přesvědčeni, že jsme schopni oproti současnému stavu ušetřit třetinu nákladů na nejrůznější zakázky Městské části Praha 7. V případě Ortenova náměstí jsme našli položky předražené i osmkrát či desetkrát, ohledně počítačů na volby jsme rovnou starostovi Ječménkovi poslali pro podzimní volby nabídku, že je  raději  zajistíme neziskově sami a bude to stát maximálně 40 tisíc korun. A reálná cena kácení stromu nad školkou? Ta je 60 - 70 tisíc, tedy čtvrtina toho, co za to chce ODS a ČSSD zaplatit."

Recept je jednoduchý - zveřejňování poptávkových řízení a zakázek malého rozsahu na internetu ještě před tím, než se zakázka objedná. Tomu se ale současná koalice ODS a ČSSD brání zuby nehty. V příloze jsou billboardy, které nyní v Praze 7 visí (billboardy jsou nyní levné - kampaň je financována z transparetního účtu - https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2400336020)

 

Odvolání proti stavebnímu povolení na Palác Stromovka

Podané odvolání proti stavebnímu povolení na Palác Stromovka. Chceme, aby obchodní centrum bylo menší a nižší, s méně automobily, aby respektovalo charakter blokové zástavby Prahy 7 a aby bylo odskočené od Parkhotelu a vznikl tak prostor na památník deportací českých občanů židovského původu za 2. světové války.

Bytový komplex Tusarova-Komunardů-Jateční plánovaný společností Bau-invest project a.s. aneb občanská bitva o meandr

První zmínka o tomto projektu (Vizualizace - lehce zkreslené, aby nevyzněla předimenzovanost a křiklavé porušení vyhláškou daných odstupových vzdáleností, zejména pak na rohu Tusarova 35) se objevuje v roce 2004, kdy se k tomuto projektu vyjadřoval sbor expertů Národního památkového ústavu (viz Názor_sboru_expertu, 3. bod programu) a ve shodě s míněním občanů Prahy 7 jej z mnoha hledisek považuje za nepřijatelný. Jiného názoru je ovšem doposud úřadující starosta a radní Prahy 7, kteří v r. 2011 otevřeli projektu cestu a usnesli se, že požadují koeficient zeleně 0.35. Záhy poslal zástupce developera panu starostovi Markovi Ječménkovi dopis s vysvětlením, že koeficientu 0.35 nelze u projektu dosáhnout, protože plánovaný koeficient je totiž pouze 0.25. Radní tedy revokovali původní rozhodnutí a usnesli se promptně na koeficientu 0.25 umožňujícímu ještě větší zastavění parcely. Poté proběhlo zjišťovací řízení, a to ve dvou kolech: napoprvé byly dotčené orgány vesměs proti, ovšem po “úpravách projektu“, které nic podstatného nezměnily, byla vydána překvapivě kladná stanoviska (odkaz).

V srpnu 2012 se občané poprvé setkali tváří v tvář se zhotoviteli díla, když se okolní ulice po řadu dnů ztrácely v mračnech stavebního prachu, která se ničím neomezována šířila z probíhající demolice stávajících nízkých průmyslových objektů, které vytvářely pro Holešovice tak typický a jedinečný ráz postindustriálního urbanismu (viz Postup demolice). Právě do této chvíle spadá počátek občanské aktivity, která si kladla za cíl nepřipustit znehodnocení lokality a poškození životní pohody a majetků v ní se nacházejících a která již dávno přerostla rámec úzce regionálního významu.

První reakcí sousedů předmětné lokality bylo tehdy zděšení nad plánovanou stavbou, následoval pocit bezmoci a rezignace založený na zkušenosti s českým právním prostředím. Naštěstí jsem se v oněch srpnových dnech díky úsilí o kontakt s obyvateli okolních domů setkal s panem Milanem Kovaříkem, který nesdílel většinový názor, že „kmotři rozhodli a bezpáteřní či zbabělí koaliční politikové servilně otevřeli dveře a dali razítka, a tudíž jsme my lidé-občané-voliči zcela bezbraní“. Díky jeho spolupráci a neutuchajícímu optimismu jsme brzy sesbírali asi 140 podpisů obyvatel okolí pod petici za odmítnutí tohoto projektu, která shrnovala hlavní negativa, se kterými se rezidenti nechtěli smířit (Petice). Rozeslali jsme řadu stížností na nejrůznější státní instituce, které jsme žádali v danou chvíli především o okamžitou nápravu hygienicky nepřijtelného stavu prostředí v místě demolice. Po dlouhou dobu jsme byli oběťmi pověstného úřednického “ping-pongu“, kdy každý dotázaný úředník naznačil pochopení, ale vzápětí vyjádřil politování nad vlastní nekompetentností k řešení situace a odkázal na úplně jiný úřad, kde se situace opakovala.

Výrazný zlom přinesl až následující měsíc září. Bau Invest totiž pokračoval v povolené demolici zástavby i na “místech, kde nic před tím nestálo“, jak v reportáži pro ČT věnované této -již černé -stavbě trefně prohlásil zástupce OVÚR Prahy 7 Ing. Chour (viz 1. reportáž). Tato aktivita zajistila zájem médií, a tím si vynutila i pozornost úřadů. Developer dostal zákaz pokračovat nad rámec povolené demolice. Tento zákaz ovšem ignoroval, takže i v den ústního jednání při územním řízení výkopové práce pokračovaly. Ústní jednání se proměnilo spíše v manifestaci občanského odporu s masovou účastí stavbou dotčených lidí. Zástupci developera se pokusili obhajovat smysluplnost projektu a popírat jeho negativní dopad, načež byli vypískáni. Na chodbě radnice mi jeden ze zástupců Bau Investu na svoji obhajobu sdělil, že to byli zastupitelé Prahy 7, kteří si tento projekt vybrali. Tato informace letmo sdělená měla ovšem velký význam, neboť jsme díky ní brzy zjistili, že v zákulisí byla tato věc některými zastupiteli nadstandardně prosazována, a to i nevybíravými metodami.

Následovala další reportáž (viz 2. reportáž) o počínání developera. Na konci roku pak 2012 bylo zamítnuto umístění stavby na základě nedodržení odstupových vzdáleností (viz 1. zamítavé rozhodnutí OVÚR), kvůli kterým žádal Bau Invest o výjimku, na kterou neměl ovšem právní nárok a jejíž poskytnutí by zjevně poškodilo řadu obyvatel v sousedství.

Proti tomuto zamítnutí se Bau Invest odvolal (viz 1. odvolání), změnil taktiku a začal tvrdit, že výjimku nepotřebuje, protože zastavuje “proluku“, na kterou se zachování odstupových vzdáleností mezi stavbami dle vyhlášky 26 nevztahuje. Díky vágní definici proluky v zákoně je bohužel zneužití tohoto termínu více než snadné a je tudíž v kompetenci stavebních úřadů rozhodnout, zda se v jednotlivých nejasných případech o proluku jedná čili nic.

Celá kauza přešla k posouzení na MHM, kde ji tehdy ing. Jakoubková doplnila o vyjádření (viz Bytový komplex ROZ OST MHMP Jakoubkovázpochybňující argumentaci OVÚR Prahy 7, že nejde o proluku, čímž dala zapravdu developerovi, a celou věc vrátila k přehodnocení na Prahu 7 (viz 3. reportáž)

Mezitím ovšem došlo k průlomové události v Brně (odkaz), kde velmi podobný spor byl rozhodnut rozšířeným senátem NSS nad všechna očekávání proobčansky a v souladu se zdravým rozumem. Judikát tam vytvořený totiž neumožňuje vyloučit veřejnost z provádění úprav územního plánu, což byl hlavní nástroj při tzv. “rozvoji“ aglomerací. Městský soud v Praze, na který jsme se v zastoupení JUDr. Kužvarta obrátili, rozhodl o zrušení úpravy územního plánu (odkaz) provedené v předmětné lokalitě Holešovic v r. 2011 MHM a signované Ing. Cvetlerovou (která se mimochodem opět vrátila pod taktovkou primátora Hudečka do funkce, a to od srpna 2013). Krátce poté OVÚR Prahy 7 zamítl podruhé umístění stavby, a to nezávisle na zmíněném rozsudku (viz 2. zamítavé rozhodnutí OVÚR). To přimělo Bau-Invest se opět odvolat a nařknout úředníky z OVÚR Prahy 7 z podjatosti a šikanózních praktik (viz odkaz).

 

Věc se zdála po více než roce a půl u konce, avšak nebyla. Na rozhodnutí městského soudu byla totiž podána kasační stížnost (odkaz), a to jak developerem, tak magistrátem. Bau Invest byl ihned soudem odmítnut, neboť neměl nárok zasahovat do sporu, ke kterému se ve stanovené lhůtě nepřihlásil, avšak magistrátní stížnost na proobčanský soudní verdikt sestavená JUDr. Nováčkem a signovaná primátorem Hudečkem, byla zarážející ranou pod pás, která ostře kontrastuje s  mediálním obrazem pana primátora Hudečka. K této stížnosti jsem nemlčel a zaslal panu primátorovi otevřený dopis (viz 1. dopis primátorovi). Vznikla další reportáž pro ČT (viz 4. reportáž)), ve které pan primátor obhajuje svůj postup. K jeho argumentům jsem se vyjádřil ve druhém otevřeném dopisu (viz 2. dopis primátorovi). Nyní očekáváme rozhodnutí kasačního soudu.

V této chvíli je před námi zjevně ještě mnoho úsilí, než budeme moci říci, že tato nemilá záležitost je (nepochybně jen dočasně) vyřešena a nám “holešovickým“ a naší čtvrti nehrozí bezprostřední nebezpečí ze strany tohoto předimenzovaného projektu.

Mgr. Ondřej Marek Praha 7 Sobě a OS Holešovice sobě

Další materiály:

 1. reportáž:  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/198605-mrakodrapy-v-holesovicich-urad-jde-pry-na-ruku-developerovi/

2. reportáž:  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/200014-holesovice-zastavily-cernou-stavbu-vezaku-ne-nadlouho-boji-se-mistni/uku-developerovi/

3. reportáž:  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10116288835-z-metropole/213411058230047/obsah/292929-boj-s-developerem-v-holesovicich

4. reportáž:  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/214411000140226-udalosti-v-regionech/obsah/310651-kasacni-stiznost-kvuli-upravam-uzemniho-planu

zjišťovací řízení: http://www.praha7.cz/13826_ZAVER-ZJISTOVACIHO-RIZENI-Bytovy-komplex-Jatecni-Komunardu-Tusarova-Praha-Holesovice

1. zamítavé rozhodnutí OVÚR: http://www.praha7.cz/14601_ROZHODNUTI-Bytovy-komplex-Jatecni-Komunardu-Tusarova-Praha-7

2. zamítavé rozhodnutí OVÚR: http://www.praha7.cz/16147_ROZHODNUTI-Bytovy-komplex-Jatecni-Komunardu-Tusarova-Praha-7

Fotogalerie:

Tisková zpráva 12. února 2014

TZ 12. února 2014: PRAHA 7 SOBĚ hlásí: „Začínáme sbírat podpisy, abychom mohli kandidovat v podzimních komunálních volbách.“

Úkol zlepšit Prahu 7 na sebe vzal tým kolem Jana Čižinského a Hany Třeštíkové. Učitel Jan Čižinský vešel do povědomí sousedů v Praze 7 tím, že stál v čele Referenda v Praze 7 za nepředraženou radnici, které Praze 7 ušetřilo 500 milionů korun. Filmová producentka Hana Třeštíková se zastala seniorů před nepoctivými obchodníky, jako spoluautorka filmu Šmejdi, a v Praze 7 organizuje kulturní a sousedské akce.

„Začínáme sbírat podpisy“ říká Jan Čižinský. Na otázky, zda je úspěch ve volbách reálný odpovídá: „V Praze – Tróji se to hnutí Trójský kůň podařilo. Jaké má PRAHA 7 SOBĚ šance poznáme podle toho, kolik nasbíráme podpisů.“ Aby mohlo hnutí PRAHA 7 SOBĚ kandidovat, musí totiž získat podpisy 7 % občanů Prahy 7. Velkým tématem je v těchto dnech znovu radnice Prahy 7. „Pan starosta Ječmének se nyní snaží obejít výsledky referenda tím, že vybírá „dočasné řešení“. Již na to vyčlenil půl milionu korun. To ale nedovolíme. Soudně vynutíme respekt k závazným rozhodnutím našeho referenda. Jako zmocněnec referenda si to beru na starosti.“ ujišťuje Čižinský.

„Nabízíme skutečnou změnu, nikdo z nás nemá nic společného se současným zastupitelstvem“ říká Hana Třeštíková, která se podivuje nad tím, že nejnovější výdaj na „kulturu“ je v pojetí ODS a ČSSD 420 tisíc korun na galavečer Prahy 7 v Parkhotelu, hrazený z financí na kulturu. „Lidé mi píší, že konečně mají v Praze 7 koho volit“ usmívá se Třeštíková.

„Praha 7 si nemůže dovolit další rozpočty, o kterých místostarosta za ODS Kaštovský společně s ČSSD a KSČM prohlašuje, že jsou vyrovnané“ upozorňuje Kamil Vavřinec Mareš. Za posledních pět let měla Praha 7 schodky ve výši stovky či stovek milionů korun za každý rok a ty hradila z úspor z minulých let. A ještě se chlubila, že rozpočet je vyrovnaný.

Petici je možné podepsat na podpisových místech, které jsou uvedeny na www.praha7sobe.cz.

 

Další informace: Jan Čižinský, 774 828 345, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , www.praha7sobe.cz, www.facebook.com/praha7sobe

Kde lze podepsat petici

Nejsme politická strana, proto k účasti ve volbách podle zákona potřebujeme 2 240 Vašich podpisů, což je 7 % voličů v Praze 7.

Petici můžete podepsat na následujících místech Prahy 7:


Zobrazit místo Podpisová místa PRAHA7SOBĚ na větší mapě

 1. prodejna Ekolo, Bubenská 1 (budova Elektrických dopravních podniků)
  po-pá od 9.00 do 18.00 hod.
 2. kavárna Pod Lipami, Čechova 1
  po-pá 8.30 – 22.00 hod.
  so, ne 11.00 – 22.00 hod.
 3. kavárna Kumbál Heřmanova 408/12
  po-pá 8.00 – 21.30 hod.
  so-ne 9.00 – 21.30 hod.
 4. obchod elektro, Šternberkova 22, Praha 7
  po-pá 8.00 – 18.00 hod. 
 5. prodejna „22“, Na Výšinách 22
  po-pá 11.00 – 19.00 hod. 
 6. Cheesy Letná, Letenské nám. 6
  po-pá 9.00 – 19.00 hod.
  so 10.00 – 15.00 hod. 
 7. Natur Styl – Riopharma, Milady Horákové 55
  po-pá 10.00 – 18.30 hod.
  so 10.00 – 13.00 hod. 
 8. vinotéka Vineus, Milady Horákové 6, Praha 7
  po-pá 10.30 – 20.00 hod. 
 9. Bistro 8, Veverkova 8
  po-pá 8:00  20:00
 10. eAntik, Kostelní 14
  po-čt 13.00 – 18:00 hod.
 11. vinotéka, Jateční 13 (u vchodu do Pražské tržnice)
  po-pá 11.00-20.00
 12. prodejna s oděvy, Komunardů 22
  po-pá 10.00-18.00
 13. vinotéka - cestovní agentura, Dělnická 71
  po-pá 12.00-19.00
 14. drogerie - keramika, Dělnická 57 (na zastávce tram Maniny)
  po-pá 9.00-18.00 (občas zkráceno do 17.00)
 15. razítka - vizitky, Komunardů 33 (na zastávce tram Dělnická)
  po-čt 8.00-12.00, 13.00-18.00
  pá 8.00-12.00, 13.00-16.00
 16. trafika, U Pergamenky 4 (naproti Feroně)
  po-pá 5.30-18.00
  so 7.00-11.30
 17. Evíkovo čarokrásno - květiny, Ortenovo nám. 29 (u zastávky tram. Ortenovo náměstí)
  po-pá 8.00-19.00
  so 9.00-18.00
  ne 10.00-18.00
 18. OPTIKA pěkná, Strossmayerovo náměstí 9 (vchod Janovského)
  po, st, čt 9.00-12.00, 13.00-17.00
  út 9.00-12.00, 13.00-18.00
  pá 9.00-12.00, 13.00-16.00
 19. Sušírna, Veletržní 6 (roh se Schnirchovou)
  po-pá 13.00-21.00; so, ne 16.00-21.00
 20. antikvariát Trigon, Bubenská 3
  po-pá 10.00-18.00
 21. café Lajka, U Akademie 11
  po-pá 10.00-22.00
  so-ne 12.00-22.00

Podpisový arch ke stažení, tisku, podpisu a odevzdání je umístěn zde.

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET

Praha 7 Sobě vedla jen takovou kampaň, na kterou jí občané přispěli. Prohlédněte si náš transparentní účet 2400336020/2010. Děkujeme!

KONTAKTY

Jan Čižinský
+420 774 828 345
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.facebook.com/praha7sobe